Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Połonina Równa widziana z Ożennej

PoloninaRowna1

PoloninaRowna2

PoloninaRowna3

PoloninaRownaSim

Zdjęcie przedstawia: Połoninę Równą
Zdjęcie wykonane z: miejscowości Ożenna (Beskid Niski)
Odległość: 120 km
Zdjęcie wykonano dnia: 2014.08.22
Autor: BartekS
Aparat: DMC-FZ18
Opis: BartekS

 

Podobne wpisy:

11 komentarzy

 1. Staszek Wójcik pisze:

  O kurcze! Znam Beskid Niski. Podążając za zainteresowaniami żony i córki kilkakrotnie zwiedzałem znajdujące się z Ożennej cmentarze wojenne. Nigdy nie przyszłoby, mi do głowy że z tamtej okolicy możliwy jest taki wynik. Więcej co ja się tej Równej o wypatrywałem z Tarnicy i Halicza ( mogłem nie zidentyfikować ). Duże brawa! Ale idąc za torem rozumowana Naszego Szanownego Mateusza, którego przy tej okazji serdecznie pozdrawiam, cały smaczek właśnie w tym aby wypatrzyć właśnie to coś, czego teoretycznie nie powinno być widać. Pozdrawiam cały Team . Staszek Wójcik

 2. Maciek B pisze:

  A to niespodzianka witamy ponownie na granicy Zewnętrznych Karpat Zachodnich i Wschodnich, brawo! 🙂

 3. merti pisze:

  Szkoda że nie można zaplusować wpisu 😉

 4. Marcin Bawiec pisze:

  Brawo, super zdjęcia;-)

 5. sebastian mazur pisze:

  Super strzał,gratulacje!

 6. BartekS pisze:

  Dziękuję wszystkim za miłe słowa

  Dość długo szukałem miejsca z Beskidu Niskiego skąd można by zobaczyć Połoninę Równą. Jak się okazało takich miejsc jest niewiele (np. Baranie/Stavok), a jeszcze w dodatku niezalesionych (to już dosłownie kilka . Widok zasłaniają nasze Bieszczady.

  Po znalezieniu miejsca w Ożennej, pozostało czekać na pewną pogodę (dojazd 70km). Wreszcie 22 sierpnia udało się (30 min przed zachodem słońca, wcześniej na pewno była widoczna wyraźniej).

 7. transport pisze:

  Świetnie to wyszło, gratuluje osiągnięcia.

 8. gezeb pisze:

  BartekS jest jeszcze kilka miejsc w BN , Wysokie nad Żydowskim a i znad drogi Żydowskie – Ożenna chyba były tez miejscowki z widokiem na Pol. Równą i Wysokie .
  Zbocza Dujavy za przejściem granicznym w Koniecznej polna droga w prawo przed sklepikiem . A po słowackiej stronie zbocza Smilnianskiego Vrchu od Smilna i od strony Zborova , na zboczach Lackowej też była polana z której był widok w tamtą stronę . To tylko niektóre bo pewno jest ich jeszcze kilka – dla mnie jedyne ograniczenie to czas 😉 Jak znajdę chwilę to zrobię dokładną mapkę w googlach z tymi i innymi „podejrzanymi” miejscowkami .

 9. BartekS pisze:

  @ gazeb
  Zgadza się, miejscówki na Połoninę Równą w BN niskim pojawiają się w na zachód od Baraniego, Ożennej, na wschód to tylko z Kamienia nad Jaśliskami (całkowicie zalesiony), a dalej to już Bieszczady.
  Mapka o której mówisz na pewno bedzie ciekawa 🙂
  I jeszcze pytanie: czy można sięgnąć dalej w Karpaty Wschodnie z BN ? (pewnie znalazły by się jakies miejscówki na Stoj’a).

 10. gezeb pisze:

  Stoj`a najlepiej łapać z zachodniej granicy BN ,na wsschód od przejścia gr. na przeł. Tylickiej . Nie mam dokladnych namiarów ale pamietam że wzdłuż granicznego obok Kamienia/Jasliskami była taka przecinka z widokami na wschód , może widac cos w stronę Poł. Rownej . Wrzuciłem kika miejscowek z okolic BN na mapę http://tnij.org/qrfyi84 .

 11. car insurance pisze:

  Sonia, yo tambien soy una adicta a las mermeladas y confituras hechas en casa y tampoco compro ya ninguna.Esta que has hecho tiene una pinta que….Calabaza y mandarina????WAU!! De tu cabecita debe salir humo..imaginación al poder.Enhorabuena!!Un beso desde cooking lovers

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.