Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Pradziad z Babicy koło Wadowic

Symulacja online

Zdjęcie przedstawia: Pradziad, Vysoká hole
Zdjęcie wykonane z: Babicy k. Wadowic
Odległość: do Pradziada 167 km
Zdjęcie wykonano dnia: 2019.03.30
Autor: Krzysztof Ninard
Aparat: Nikon P900

Podobne wpisy:

9 komentarzy

 1. Krzysiek_S pisze:

  No, to już jest odlot… Nawet wieża wyszła. Słońce, tuż nad horyzontem, czyni cuda (nie pierwszy raz) i nawet dym nie przeszkadza. Niech zgadnę – 15 minut wcześniej nic nie było jeszcze widać?
  Gratuluję znalezienia odpowiedniej miejscówki. Za to symulacja chyba jest zbyt optymistyczna, ale to nie zaskakuje.

 2. Paweł W. pisze:

  Bywałem o dwa kroki stamtąd. W Witanowicach przy skrzyżowaniu można sobie popatrzeć na Kraków, choć o ile pamiętam krzaki zmuszają już do przesuwania się, żeby ująć więcej. Zaś przed zjazdem w stronę doliny Skawy pokazywał się widok na północny zachód (Oświęcim, Łaziska). Może i Jesioniki.

 3. mateo pisze:

  Fascynujące! Wielkie gratulacje dla Autora. Jednocześnie rekord dla Pradziada nie został pobity – http://www.dalekieobserwacje.eu/pradziad-z-olkusza/ 😉 To był pamiętny wyjazd.

 4. Czarny pisze:

  Rekord już dawno został pobity 🙂 Oczywiście jeśli mówimy o obserwacji Pradziada z terenów na wschód od niego o typie wyżyn i pogórzy, bo z gór to padał wszak z większych dystansów.

  http://www.refraktor.pl/2018/06/sanka-landszaft-sudecki.html

  Poza tym to doszło do mnie jak ładnie sprawują się kompakty z długą ogniskową. Wciąż mam w głowie, że zdjęcia z kompaktu powinny wyglądać jak robione kalkulatorem, a tu proszę: oprócz sporego dystansu to fotografie są po prostu ładne 🙂

 5. mateo pisze:

  No to szach-mat 🙂 Podeślij proszę, chętnie opublikujemy dla potomnych.

 6. Rav pisze:

  Jak na aparat kompaktowy jakość powala! Jeździłem dawniej z kobyłą Orestegor ważącą 3.5KG a tu take maleństwo i taka jakość! Gratuluje

 7. Tucznik pisze:

  Obserwacja z najwyższej półki.

  Odchodząc od głównego tematu to na zdjęciach widać jak „płaszczy” się tarcza słoneczna i zastanawia mnie czy choć jeden z płaskich czy wklęsłych odwiedzających DO.eu zastanawia się dlaczego tak się dzieje 🙂

  Sprzętowo idziemy cały czas do przodu, wystarczy, że porównamy dzisiejsze zdjęcia z telefonów z tymi z przed 10 lat. Z resztą sprzętu jest podobnie. pamiętam czasy gdy Robert orał świat dalekich obserwacji zdjęciami z Nikona D90 a dziś najtańszą lustrzanką otrzymamy dużo lepsze osiągi.

 8. Harry pisze:

  Zdjęcia zrobione Nikonem P900, widac że taki sprzęt daje rade, ma przecież 83 x zoom optyczny.

 9. Czarny pisze:

  Harry pamiętaj, że zoom to nie wszystko i choć daje to pewną informację, to nie jest dobrą wartością by szacować jaki kadr uzyskasz. Nie wspomnę już o porównaniu możliwości z innymi sprzętami. Ludzie robią takie obserwacje obiektywami z zoomem optycznym 2 x. Także patrz zawsze na efektywną ogniskową w porównaniu do FF.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.