Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Szczyty Tatr Wysokich widziane ze Średniej k. Przemyśla

Photo_TatryZeSredniej4

Photo_TatryZeSredniej6

Photo_TatryZeSredniej7

Photo_TatryZeSredniej9

Photo_TatryZeSredniej11

sim (1)

Zdjęcie przedstawia: Tatry Wysokie (szczyty Lomnica, Lodovy, Pysny, Kezmarsky) 
Zdjęcie wykonane z: Średniej koło Przemyśla
Odległość: do Lodovego – 187 km, do Łomnicy – 185 km
Zdjęcie wykonano dnia: 2016.04.02
Autor: BartekS
Aparat: Nikon d5200 + Nikkor 18-105 + Tamron 200-400 + Sky Watcher 100ED

Podobne wpisy:

23 komentarze

 1. mateo pisze:

  Jak zauważył sam Autor najdalsze Tatry z Pogórza Przemyskiego! Zresztą widok ledwo wystających szczytów świadczy o tym dobitnie. Gratulujemy!

 2. Piotr_Long_Island pisze:

  ale precyzyjny strzał! Przepięknie! Tymbardziej cenne, że Udeuschle, (o ile dobrze ogarnąłem), daje taką mozliwość dopiero po wspięciu się na wysokość 10 metrów.

 3. pg_89 pisze:

  Rewelacyjne Słońce odbite w churach (zjawisko halo)!
  Ale przede wszystkim świetna, graniczna, najdalsza możliwa w tym kierunku obserwacja Tatr. Jeździłem przez 6 ostatnich lat około 20 razy w rejon Huciska Nienadowskiego i Jawornickiego, aby je ustrzelić i dotąd mi się nie udało.
  Gratuluję więc tym bardziej!

 4. Harry pisze:

  Przypierdzielił zumem że szok. A podobno ziemia jest okrągła?

 5. Pecuś pisze:

  Najfajniejsze jest to ze ktos wogóle wyczaił ze z tamtad widac wierzcholki szczytów Tatr. to jest 185 km czyli tyle ile z połoniny wetlińskiej i 30 km dalej niz ode mnie. Te wierzchołki sa malusienkie, gołym okiem pewnie ledwo je widać. Gratulacje dla autora!!!

 6. gezeb pisze:

  I to jest najpiękniejsze że wszelkie symulacje nie dają szans a warunki lubią pokazać swoje:)Gratulacje za wynalezienie miejscówki, 2.04 idealne warunki, między Tatrami a zachodzącym Słońcem było „czysto” tak że kilkadziesiąt minut po tym jak kulka się schowała można było strzelać:)

 7. RadekW pisze:

  Czyli nawet jak udeuschle pokazuje kilka czerwonych pikseli to warto się miejscówką zainteresować!

 8. BartekS pisze:

  Dzięki za miłe komentarze,

  @Piotr_Long_Island: analizując symulacje uważam, że podniesienie wyniosło około 25m

  @pg_89: W tym hobby bardzo często zdarzają się nieudane wyjazdy – trzeba próbować do skutku 🙂

  @Pecuś: Przyjrzałem się odległościom z polskich Bieszczadów. Pod względem odległości do Łomnicy to Średnia ustępuje jedynie Rozsypańcowi (186,6km), a przebija: Tarnicę -183,3, Pol. Caryńską – 173,9, W. Rawkę – 172,3 i Poł. Wetlińską – 170km

  @gezeb: warunki były bardzo dobre, ale i tak dużo gorsze niż np. 31 grudnia 2015r, do tego kwietniowe Słońce zachodzące daleko od Tatr.

 9. Rafał BT pisze:

  http://www.heywhatsthat.com pokazuje w Średniej malutki punkcik…Czyli spokojnie można łapać tam gdzie jest bardzo czerwono, czyli z okolic Salomina/Józefowa na północny wschód od Sandomierza! Super obserwacja. Gratuluje!

 10. BartekS pisze:

  Myślę, że Tatry z Salomina są częściej widoczne niż się nam wydaje. Przeważnie jest tak, że jeśli są widoczne z 120/130 to również są widoczne z 160/180km. Analogicznie myślę, ze jest w tym przypadku. W te wszystkie dni, kiedy je oglądamy z Podkarpacia bez większych problemów z 150/160km to są widoczne też z Salomina.
  Takich dni, w zależności od roku, jest co najmniej kilka lub może nawet kilkanaście.

 11. Rymek pisze:

  @BartekS – zapweniam Cię, że nie są widoczne. Z Sanomierza również nie są zwykle wtedy widoczne. To aż 70 km tuż nad czubkami drzew Puszczy Sandomierskiej, a potem następne 160km. Po drodze jeszcze Mielec i wyziewy z jednej takiej fajnej fabryki. Mnie ostatnio jedno małe ognisko popsuło świetne warunki z 160km.

 12. Trudno prorokować, nie da rady jednoznacznie orzec w tej kwestii. Niemniej fakt faktem, że czasem fotografuje odległą, dobrze widoczną górkę, a dalsze szczyty odległe o 20-30 km to już ciężko z RAWa wyciągnąć.

 13. Rymek pisze:

  Na Tatry z Salomina potrzeba takich warunków jak te, które panowały 5.10.2012 oraz takiego magika jak BartekS, Maciej, Damian, któryś z Radków lub też ja 😉

 14. Bulizzor pisze:

  nie wiem kto moderuje tą stronę ale może czas na pobudkę? wysłałem jakiś czas temu obserwacje +250km i cisza. Jak to się nie nadaje na publikację to co się nadaje??? +400km????? dramat z tą stroną…

 15. jesio pisze:

  Na swoje pierwsze pytanie znajdziesz odpowiedź w zakładce „team”. Na pozostałe pytania nie znam odpowiedzi…

 16. Hej! Bulizzor, czy nie chodzi o Twój strzał z Teide? Najwięksi maniacy tematu, już na forum widzieli i docenili 🙂 Jeśli chodzi o stronę, to niewątpliwie się korkuje. Nawet sam zauważyłem, że wiele RAWów już zaginęło w odmętach sieci pomiędzy moim mailem, a mailem redakcji 🙂 Niemniej myślę, że nie warto się irytować. Można pozostać na forum, albo założyć „własną działalność” vide Rymek, Tucznik, BartekS tudzież moja. Zawsze to jakieś rozwiązanie…

 17. Bulizzor pisze:

  @Maciej Majewski, masz rację. Odpuszczam sobie tą stronę. Mam w dorobku osiem obserwacji +200 km (jedna +300km, pięć +250km, dwie +200km) i nadal jestem traktowany niepoważnie? W takim razie dziękuję i bez odbioru.

 18. jacek pisze:

  gdzie można zobaczyć Wasze „strzały”?

 19. Bulizzor pisze:

  @jacek. Moje wpisując na tej stronie w pozycji „Szukaj” mój nick: bulizzor.
  Koledzy natomiast prowadzą własne blogi. Wystarczy kliknąć np: w nazwę Maciej Majewski i Cię przekieruje na jego stronę. Pozdro.

 20. AdrianS pisze:

  @Bulizzor: jak będziesz miał coś nowego, ciekawego daj namiar choćby linkiem. Szkoda się wkurzać, a na Twoje strzały z pewnością nie ja jeden czekam. Reszta bez komentarza. Pozdrawiam

 21. Bulizzor pisze:

  @AdrianS – Dzieki! Nie omieszkam wrzucać na astropolis 🙂

 22. kris pisze:

  No właśnie,
  a ziemia ma być okrągła

 23. BartekS pisze:

  30.09.2018 udało mi się powtórzyć obserwacje Tatr ze Średniej, zdjęcia i opis na moim blogu https://obserwacyjny.blogspot.com/2016/04/tatry-ze-sredniej.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.