Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Tatry Zachodnie z Chorzowa

tatry_zach_chorzow

tatry_chorzow_pano

[Tutaj mapka z Maps Google]

Zdjęcie przedstawia: Tatry Zachodnie oraz panorama Beskidu
Zdjęcie wykonane z: Chorzowa – os. Irys
Odległość: 134 km
Zdjęcie wykonano dnia: 2009.06.14

Autor: Basia

Podobne wpisy:

10 komentarzy

 1. PPB pisze:

  Czy między Babią a Policą też nie wystają jakieś wierchy?

 2. wicio pisze:

  Tam też wystają Zachodnie.

 3. Basia Z. pisze:

  Skąd jest zrobione to zdjęcie, bo coś mi nie pasuje.
  Na pierwszym planie z lewej jest charakterystyczna wieża kościoła św. Antoniego a on przecież jest na północ od osiedla Irys.

  (jestem z Chorzowa)

  Pozdrowienia

  Basia

 4. Fryta pisze:

  @Basia Z. – masz rację, te zdjęcia nie są robione z Irysu, bo nawet na panoramce widzimy osiedle Irys w całej okazałości – zajmuje prawie pół kadru :). Wg mnie zdjęcia robione są z któregoś wieżowca na ul. Krakusa.

  Również jestem z SH :).

  Pozdrawiam.

  Fryta

 5. Tomek pisze:

  A ja jestem z Bytomia i chętnie bym sobie zobaczył Tatry, ale kto wie z czego jest zrobione to zdjęcie, skoro to nie to osiedle?

 6. athomer pisze:

  Tomek – napisałeś to w taki sposób jakby wystarczyło sobie wyjść na spacer po Bytomiu i przy okazji zerknąć na Tatry, niestety to nie takie proste, jak widać po naszych dokumentowanych tu i przede wszystkim na forum Poszerzamy Horyzonty przygodach 🙂 Poszukaj jakiegoś punktu (np Kopiec Wyzwolenia w Piekarach, z Bytomia masz blisko) i konsekwentnie go odwiedzaj przy dobrej widoczności (a to kolejna sztuka ją przewidzieć). Kiedyś Tatry zobaczysz 🙂 Ja w swojej już ponad rocznej przygodzie z DO, widziałem je z mojego miejsca zamieszkanie (Sosnowca) 1 raz. Chociaż w tym roku było to już możliwe przynajmniej kilkanaście razy.

 7. Tomek pisze:

  Chodzi mi o to, gdzie to zdjęcie zostało zrobione 😀 bo Basia i Fryta twierdzą że to nie Irys a mieszkają w Chorzowie więc się zapewne orientują, na Kopiec mam niedaleko i już udawało mi się zobaczyć dalikatny zarys Tatr, a Beskidy to było widać wyraźnie, jestem jednak ciekaw czy to rzeczywiście Irys bo jak tak to chętnie jak będę mieć i czas i pogoda dopisze wybiorę się na wycieczkę 😀

 8. Fryta pisze:

  Tomek, jestem pewny, że zdjęcie nie zostało zrobione z Irysu, ponieważ jak wspominałem, na drugim zdjęciu (dłuuuga panorama) w prawej części znajduje się ono w całej okazałości (te biało-brązowe bloki). Jestem w 99% przekonany, że zrobiono je z jednego z wieżowców na ul. Krakusa.

 9. […] w mieście? Na stronie Dalekie Obserwacje chwalono się widokami Tatr z mojego rodzinnego miasta (oczywiście najwyższych pięter […]

 10. JDubowski pisze:

  Zdjęcie z wieży kościoła św. Barbary?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.