Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Bielsko-Biała z Katowic


BB z Katowic

Zdjęcie przedstawia: Bielsko-Biała
Zdjęcie wykonane z: Hałdy Kostuchna w Katowicach
Odległość: 38 km
Zdjęcie wykonano dnia: 2009.06.13
Autor: Rafał K.
Opis: Wolwi oraz jjimmy i Paweł

Podobne wpisy:

13 komentarzy

 1. Mateo pisze:

  Pozdrowienia dla Wolwiego 🙂 Świetna jakość, myslę że możemy sie tutaj pokusić o opis widocznych budynków i budowli w BB.

 2. Rafał K. pisze:

  Ja sie zastanawiam czy z Katowic widać schronisko na Klimczoku ? Byłem tam w sobotę i praktycznie tylko dach wystaje nad koronami drzew, ale czy widać ten dach z Katowic ?

  http://img265.imageshack.us/img265/3337/p6135345szyndzielniaopi.jpg

 3. Wolwi pisze:

  Jakość super. Jednak widoczność w kierunku gór jest zwykle lepsza niż z gór w stronę Ślaska – nie palcie tyle 🙂 Gdy znajdę chwilkę czasu to opiszę budynki.

 4. Marcin pisze:

  Bardzo fajne zdjęcie. Też widzę te dwa kominy od siebie z bloku bo mieszkam w „kukurydzach” na 17 piętrze więc jak jest dobra widoczność to dużo widzę:)

 5. konrad pisze:

  Co to jest ? wyglada jak wystrzyżona łąka w kształcie pięcioramiennej gwiazdy, chyba na zboczu Klimczoka, na zdjęciu widoczne pod masztem na Skrzycznem? Jeśli to tylko złudzenie, to b. ciekawe.

 6. jimmy pisze:

  2 kominy na pierwszym planie to nie jest bielsko musi być to gdzieś bliżej -możliwe że w Tychach ale tego nie wiem. Kominy na prawo od tych największych to elektrociepłownia w Komorowicach małe kominy po lewej stronie to elektrociepłownia w Bielsku na ulicy zdaje się Żywieckiej. Bloki na lewo od niej to osiedle ” Złote Łany”. Bardzo ładnie widać maszt RTV na Skrzycznem. Po prawej stronie przy krawędzi zdjęcia widać Szyndzielnię z „Saharą” a powyżej Klimczok Ale te obiekty chyba wszyscy rozpoznają 😉 Na lewo od kominów w Komorowicach i tych bliższych widać dwie wieże. Ta bliżej kominów to Kościół Ewangelicki Chrystusa Zbawiciela, wieża na ten drugi to Katedra św Mikołaja. Na prawo od kominów nad żółtawą polanką widać słup, możliwe ze jest to krzyż na Trzech Lipkach. Jeśli do czegoś jeszcze dojdę napiszę 😉
  P.S Świetne zdjęcie 🙂

 7. Arek pisze:

  Wiem, że nie do końca na temat, ale nie wiem gdzie pisać o tym… Jak się nazywa program, w którym można zrobić symulacje widoku z danego miejsca w konkretnym kierunku – czasem pojawiają się zdjęcia z niego tu na stronie. Ktoś mógłby mi napisać co to za program?
  Trochę mi brakuje właśnie takiego how-to tutaj na stronie z informacjami gdzie, kiedy i jak fotografować oraz jak później obrabiać zdjęcia, żeby z nich wyciągnąć jak najwięcej…
  Z góry dzięki.

 8. Fryta pisze:

  @Arek, ten program to Kashmir3D, tutaj znajdziesz manual:
  http://forum.astropolis.pl/topic/13392-%26lt%3Boff%26gt%3B-beskidy-i-tatry-z-katowic/page__st__3360__p__327843&#entry327843

  Co do warunków do fotografowania to niech się wypowiedzą eksperci od meteorologii, jest tu kilku takich, najważniejsze żeby powietrze było maksymalnie przejrzyste, często tak jest krótko po opadach deszczu przy dość silnym wietrze.

 9. Paweł pisze:

  Nieprawdopodobny widok!:) świetna jakość, jak wy robicie te foty? RAW?
  Z tego co ja na tym zdjęciu poznałem to widać jeszcze (poza tym co opisał jimmy):
  Dach (taki długi czerwony poniżej wież kościołów) liceum im. Kopernika w Bielsku przy ulicy Piastowskiej oraz gmach szpitala wojewódzkiego w Bielsku.
  Można również zauważyć dach budynku górnej stacji kolejki linowej na Szyndzielnię.
  Za krzyżem na Trzech Lipkach widać po lewej część osiedla Karpackiego, a na prawo osiedlę Beskidzkie.
  Na prawo od krzyża widać kawałek zielonego dachu, nie wiem czy to nie przypadkiem dach kościoła św. Kolbego w Aleksandrowicach.
  A co to może być poniżej krzyża widać takie trzy kominy niskie?

 10. Wolwi pisze:

  Opisałem to co wiedziałem i znalazłem w komentarzach jjimmy i Pawła.

  http://dl.dropbox.com/u/3294675/bb_z_katowic_600-opis.jpg

 11. DN pisze:

  Na lewo od Trzech Lipek, dokładnie poniżej wieży na Skrzycznem widać biurowce w ZIADzie, a także halę sportową pod Dębowcem (jak dobrze widzę jeszcze w budowie)

 12. dnc pisze:

  Warto dodać, że tuż przed kominami EC-Bielsko 1 widac kilka klocków. To osiedle śródmiejskie z blokami po 12-14 pieter. Pozdrowienia z jednego z nich. Mieszkam na 8 piętrze i też widzę Katowice.

 13. Slonzok pisze:

  te kominy na czele, to Ec Tychy, pozdrawiom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.