Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Widok na grupę Hochschwab i Reisalpe (AT) z wieży widokowej Ostra Horka (Brno, CZ)

Hochschwab 1


Hochschwab 2


Hochschwab 3


Reisalpe 1


Reisalpe 2


Reisalpe 3


Zdjęcie przedstawia: grupę Hochschwab (2.277 m n.p.m., Północne Alpy Wapienne, Austria) i Gutensteiner Alpen (w tym Reisalpe 1.399 m n.p.m.,  Austria)
Zdjęcie wykonane z: wieży widokowej Ostra Horka na wzgórzu Strom (405 m n.p.m., 16 m n.p.g., wysokość wieży – 19 m) 
Odległość: do Hochschwab – 214 km, do Hohe Veitsch – 200 km
Zdjęcie wykonano dnia: 2015-07-19 (Hochschwab 1 i Reisalpe 1), 2017-02-23 (Hochschwab 2 i 3 oraz Reisalpe 2 i 3 – widoczne relatywne podniesienie horyzontu)
Autor: Mira Kadlec
Aparat: OLYMPUS DIGITAL CAMERA E-M1 @ 150 mm-300 mm

12 komentarzy

 1. Andriu napisał(a):

  To się nazywa strzał. Alpy z Brna są wielokrotnie poruszanym tematem i w końcu mamy je na DO. Gratulacje.

 2. mateo napisał(a):

  To coś zdecydowanie więcej. Dotychczas Alpy z Brna sprowadzały się do ‚przedmurza’ alpejskiego, czyli m.in. Schneeberga. Hochschwab jest prawie 40 km głębiej i jak widac po tym wpisie, jego pojawienie się w pełnej krasie inaczej niż w formie mirażu mozliwe nie jest.

 3. ResearchFlatEarth napisał(a):

  Miraże miraże. Ziemia jest płaska i to zdjęcie jest chociażby dowodem na ten fakt.

 4. Krzysiek_S napisał(a):

  No tak. Mój komentarz od prawie tygodnia oczekuje na moderację, bo umieściłem w nim kilka URLi do starszych obserwacji Alp z Brna i okolic, a trollowanie o płaskiej Ziemi wchodzi, jak w masło.

 5. Krzysiek_S napisał(a):

  Właściwie to sprawa nie zasługuje na dyskusję, ale pomyślałem, że na kłamstwo trzeba jednak reagować, bo jeśli się je ignoruje, to nawet największa bzdura rozlewa się, jak zaraza i nagle się okaże, że koncepcja okrągłęj Ziemi, to „tylko teoria”, podobnie jak teoria ewolucji. Przypomnę tylko, że teoria jest spójna, sprawdzalna, wyjaśnia znane i ma siłę przewidywania nowych obserwacji, zatem nie żadne „tylko”.
  Koncepcja płaskiej Ziemi nie zasługuje dzisiaj, wobec jawnej sprzeczności z mnóstwem obserwacji, nawet na miano hipotezy. Nie pomoże nawet, jeśli głoszący ją wstawi sobie angielskie słówko „research” do nicka. A co do kłamstwa, to zdjęcie jest (kolejnym z niezliczonych) dowodem na kulistość (geoidalność 🙂 Ziemi, bo widać tylko szczytowe partie odległych gór.

 6. jacek napisał(a):

  Krzysztof- dyskutować można. dalekie obserwacje(poza horyzont) bez refrakcji i innych miraży są możliwe przy założeniu ,że żyjemy w środku kuli a nie na zewnątrz. Z dowodami z geodezji i z optyki można to wytłumaczyć.

 7. Krzysiek_S napisał(a):

  Facepalm. Jacek – nie dam się na to nabrać. Dyskusji nie będzie, bo żadnych „dowodów z geodezji i optyki”, ani w ogóle z czegokolwiek, po prostu nie ma. Są wyłącznie kłamstwa, niedomówienia i manipulacje, na co zresztą zwrócono już jakiś czas temu uwagę na tym forum.
  W najlepszym razie, koncepcja ta mieści się w tych samych kategoriach, co tolkienowskie Śródziemie.

 8. Maciej Majewski napisał(a):

  Matko… z córką! Znowu średniowiecze w natarciu. Szczerze powiedziawszy, to brakuje mi tu tylko kłótni płaskoziemców z wlkęsłoziemcami, którzy starają się przeforsować absurdalną teorię nad jeszcze bardziej absurdalną. Aż bym sobie piwo otworzył i powolutku sącząc czytał kolejne wersy kabaretu.

 9. Tucznik napisał(a):

  W odniesieniu do spekulacji na temat płaskiej Ziemi proszę by nie używać angielskiego słowa „reserch”! Słowo to oznacza dosłownie badania, lub prace naukowe/badawcze. Biorąc pod uwagę jakie „badania” przeprowadzają zwolennicy płaskiej Ziemi i jakie dowody wysnuwają na podstawie tych „badań” można stwierdzić że słowo „reserch” powinno zastąpić bardziej trafnym słowem „illusion”.

  Geodezyjne i optyczne dowody na to że żyjemy w środku kuli? – brzmi poważnie, ale jak się tym „dowodom” przyjrzeć bliżej to zwolennicy życia w środku Ziemi nabierają dziwnie wody w usta.

 10. krucku napisał(a):

  Jeszcze kilka lat wstecz ludzie nie wierzyli, że widać góry z Zagłębia czy Śląska, teraz podważają już geoidalność planety. Można pomyśleć, że ewolucja to też bajki, gdy widzi się takie uwstecznienie :p

 11. Zosia napisał(a):

  Przeczytałem i nie zawiodłem się. Będę tu częściej zaglądał.

 12. Adi napisał(a):

  wymysły magików obalających Kopernika dowodzą zdecydowane o dewoluzji części społeczeństwa wierzących w te bzdury. Odniosę się do Krzyśka_S – „Właściwie to sprawa nie zasługuje na dyskusję (…)”. Pozdro i odpalcie coś w końcu nowego. Hej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook