Dalekie Obserwacje Rotating Header Image

Widok na wulkan Teide z Gran Canarii


[Tutaj zdjecie bez ZOOM]

Zdjęcie przedstawia:
wulkan Teide (3718 m npm, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania)
Zdjęcie wykonane z: okolic Pico de las Nieves (ok. 1900 m npm, Gran Canaria)
Odległość: 110 km
Zdjęcie wykonano dnia: ?
Autor: Witek G.

Podobne wpisy:

4 komentarze

 1. Rafał K. pisze:

  Super!. Mgiełka utrzymywała się cały dzień, czy o określonej porze były odpowiednie warunki na DalekieObserwacje ? Do jakiej wysokości była mgła/chmury ?

 2. turysta_ze_slaska pisze:

  Byłem na Nievesie, ale takiej widoczności nie zaliczyłem! Gratki!

 3. wicio pisze:

  Zdj było robione 8.07.2010. Mgiełka gęstniała w ciągu dnia bowiem zaczęło napływać gorace zapylone i nieco wilgotne powietrze znad płn Sahary. Tego dnia temp na tej wys była 27 st, a 2 dni później na wys. 1200 mnpm w rzadkim lesie sosnowym zmierzyłem 37st! Niskie chmury były do wys ok 600 mnmp, wyżej zmętnienie o mało wyraźnej granicy. Za 2 dni pomimo niskich chmur do wys. ok 400 mnp wyżej widzialność nie przekraczała 30 km.
  Taka widzialność, a nawet zdecydowanie lepsza to tutaj normalka. Przy napływie powietrza z pn-zach inwersja związana z osiadaniem antypasatów znajduje się na wys ok 1500 mnpm a wyżej wilgotność nie przekracza 10%. Spójrzcie tu http://www.weather.uwyo.edu/cgi-bin/sounding?region=africa&TYPE=TEXT%3ALIST&YEAR=2010&MONTH=07&FROM=1712&TO=1712&STNM=60018 . Wtedy widzialność jest jak u nas zimą nad inwersją.
  A tak w ogóle to Teide ma olbrzymi potencjał widokowy. W przewodniku wyczytałem, że widać z niego wszystkie Wyspy Kanaryjskie a nawet Afrykę. Z tym ostatnim to nieco przesada, ale na Hey, what’s that? zaznaczone jest Lanzarote a to już około 300 km. Tylko, że w lecie powietrze nad oceanem jest metne, chyba w zimie widzialność jest zdecydowanie lepsza. Można połączyć obserwacje z wyjazdem na narty – tak! 20 km tras, 4 wyciagi w cenie 20 euro za dzień http://www.teideski.com/ a później poleżeć sobie pod palmą, cipłym piasku czy wykąpać się w oceanie.

 4. ew pisze:

  Zdjęcie Teide rzeczywiście piękne. Jakby wynurzał się z morskiej piany.
  Poniżej opis miejsca:
  http://ecodzien.pl/2009/06/25/klif-los-gigantos-amigos/
  Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.